Våra medier

Våra medier

                                                    Om Akademin

 

Akademin vänder sig till dig som har ett öppet sinne och intresse för andlig utveckling.

Vi vill vara en mötesplats för dig som söker en djupare mening i tillvaron och vill träffa likasinnade.

Hos oss kan du utvecklas för din egen skull, använda dina förmågor i ditt yrke eller kanske du på sikt vill verka som medium?

 

Vi erbjuder kurser, utbildningar och andra aktiviteter med hög kvalitet för ditt inre växande. 

Vårt förhållningssätt är att de flesta som är intresserade av andlighet och medial utveckling har något att utforska, även om alla vare sig vill eller kan utveckla mediumskap.

Att utforska den andliga världen är att påbörja resan i sitt eget inre och förmodligen den mest spännande resa som kan göra.

Vi på Akademin sällar oss inte till någon särskild religion eller trosföreställning.

Vi fokuserar på den mediala utvecklingen och uppmuntrar våra kursdeltagare och elever att finna sin egen livsåskådning.

Du når oss genom att skicka ett mail till oss här.

Här hittar du några av de medier som är certifierade av oss.

Camilla Håkansson

Tel: 070- 916 94 68

camillabromma@hotmail.com

Stockholm

Sara Ekholm

Tel: 076 3405340

www.sara-ekholm.se

saraekholm@hotmail.com 

Västerhaninge

Heli Junttila

Tel: 070-824 4834

Piteå

Agneta Ritums

Tel: 0733-66 17 08

agneta@aspiroorganisation.se

Sundbyberg

Ann Eriksson

Tel: 070-768 89 98

Hölö

Marika Jalil

Tel: 073 – 754 12 66

www.medialvagledning.info

Bromma

Bitte Nilsson

Tel: 070-760 10 12

Stockholm

Johanna Rieback

Tel: 070-378 50 36

jo_ri@hotmail.com

Karlskoga 

Anita Hiort

Mimantra

Tel: 0707-53 00 53

www.mimantra.se

Stockholm

Anna-Karin Svensson

Tel: 0733-394846

annakarinsvensson7@gmail.com

Stockholm

Carina Ehlers

Tel: 073 -585 40 05

www.carinaehlers.se

Solna 

Monica Kihlström

Tel: 070-149 72 24

monica@andliginsikt.se

www.andliginsikt.se

Karslborg, Västra Götaland

Rosa Neves-Åker

Tel: 073-6428716

rosa.neves.aker@gmail.com

Stockholm 

Susan Appelgren

Tel: 070-48 26 179

asusan@spray.se

Karlskoga

Margareta Söderberg

Tel: 0702-625258

cert.medium.margareta@gmail.com

Skåne

Anna Stomsi

www.annastomsi.se

annastomsi@gmail.com

Österskär

Susanne o Peter Harrysson

Tel: 076-424 42 66

sp-spiritualmedium.se

surran58@gmail.com

Enköping

Eva Ceridwen

evaceridwen@gmail.com

Stockholm

Ann-Louise Sundström

ann-louise.sundstrom@telia.com

Anna-Karin Schödin

Tel: 072-302 43 44

www.annakarinschodin.se
Info@annakarinschodin.se

Stockholm

Nina Nymark

Nymarknina3@gmail.com

Tel 0704776267

Stockholm

Carina Ljungmark

camaanda@hotmail.com

Stockholm

Gunilla Wistrand. Göteborg                          Sandra Jacobsson

gunilla.wistrand@gmail.com                         sandra.jacobsson@hotmail.se

Shirin Manee

Tel 0739-728013

Uppsala

Ylva Plogell

Tel: 073-939 58 06

Enköping

Elisabeth Granskog

www.ljuskallanshealing.wordpress.com

Östhammar

Monika Ranudd

Tel: 072-728 0262

monika.ranudd@gmail.com

Gävle

Cecilia Wrede

Tel: 070-243 5656

Stockholm

Marie Schölin

Tel: 072-386 53 16

ashima.faith@hotmail.com

Katrineholm

Linda Liljeholt 

linda@granslos.net

www.granslos.net

Stockholm

Kristina Englund

www.seans.se

kristina@seans.se

Stockholm

Benedikte Ugland

benedikte@uglandfoto.com

Stockholm

Yvonne Whittingham

Tel: 0709-433486

Stockholm

Berit Nilsson

www.bestockholm.se

berit@bestockholm.se

Birgitta Frånlund

Tel: 070 645 24 63

Vendelsö

Carola Hammarberg

Tel: 073-933 02 59

Enköping

Academy for Inner Potential

För dig som är intresserad av medialitet och andlighet.
We offer courses for your personal and spiritual growth
est 2007